"OLIVER" badmintonový turnaj s 

Lukášem Holubem

 

    V pátek 25.4.2014 se před 17 hodinou na Olšance sešlo sedm nadšených badmintonistů, aby spolu změřili síly, ale především si sportem zpříjemnili páteční večer. Sedm proto, jelikož si Rudy popletl sportoviště, a místo na Olšanku dorazil do hotelu Step. Host, Lukáš Holub, na rozdíl od Rudyho dorazil včas a již od počátku byl všem k dispozici, pomáhal se zahřátím a před začátkem tvrdých bojů rozdával cenné rady.

    Během zahřívaní a rozcvičování byli hráči rozlosováni do dvou čtyřčlenných skupin, v kterých se hrálo systémem každý s každým na dva vítězné sety do 15 bodů. Překvapením bylo jasné vítězství Tomáše Zemana, nám doposud neznámeho hráče, naopak drtivé prohry Petra Kasala (druhý v průběžném pořadí Oliver ligy) a rychlost, s kterou byla druhá skupina odehrána. Hráči z této skupiny tudíž měli dostatek času potrénovat s Lukášem a i to se projevilo v následujícím průběhu turnaje.

  Rudy T. Jarda T. Marek P. Ivan P. body pořadí
Rudy T.   2:0 2:0 2:0 9 1.
Jarda T. 0:2   1:2 2:0 4 3.
Marek P. 0:2 2:1   2:0 5 2.
Ivan P. 0:2 0:2 0:2   0 4.

 

  Honza A. Petr K. Tomáš Z. Luboš G. body pořadí
Honza A.   2:0 0:2 2:0 6 2.
Petr K. 0:2   0:2 0:2 0 4.
Tomáš Z. 2:0 2:0   2:0 9 1.
Luboš G. 0:2 2:0 0:2   3 2.


    Po odehrání všech skupinových zápasů následoval "pavouk na dvě porážky", do kterého byli hráči dosazeni systémem 1. - 4., 2. - 3., 3. - 2., 4. - 1. Jelikož byl stále dostatek času, přistoupili jsme k prodloužení jednotlivých setů, tj. do 21 bodů. I v této fázi hry dokazoval převahu nad svými soupeři Tomáš, který postupně porazil Ivana Poláčka, Marka Polana a ve finále zopakoval výhru ze skupiny s Honzou Angelovem. Honza potvrdil vysoké ligové ambice semifinálovým vítězstvím nad průběžným leaderem ligy Rudym. V pavouku "poražených" předvedl ukázkové z mrtvých vstání Petr, který v napínavé, téměř hodinové bitvě porazil Jardu Touška, tím utekl z boje o poslední místo, dále Marka Polana a zastavil se až v boji o třetí místo s Rudym. V posledním napínavém zápase o 5. místo porazil Luboš Gerliczy Marka Polana.

 

Konečné pořadí turnaje:

1.    Tomáš Zeman

2.    Jan Angelov

3.    Rudolf Téglássy

4.    Petr Kasal

5.    Luboslav Gerliczy

6.    Marek Polan

7.    Jaroslav Toušek

8.    Ivan Poláček

 

    Všem zúčastněným gratuluji k dosaženým výsledkům a děkuji za příjemně strávený páteční večer. Doufám, že mé, ale hlavně Lukášovi, rady vám budou ku prospěchu a prokážete to na dalším turnaji (13.6.2014 opět na Olšance), který bude součástí letní tour, tj. 4 turnajů o velmi zajímavé ceny!!!